سينمای ما - واکنش عجيب يک بازيگر نسبت به فيلم اکران شده اش/ بيتا فرهي؛ من مرده ام
سه‌شنبه 13 بهمن 1388 - 7:29

I نظرسنجی I

بهترین فیلم جشنواره 28 را انتخاب کنید
سينماي جهان
من تسلیم شده‌ام
همه چیز با فیلمنامه آغاز می‌شود و به پایان می‌رسد
جورج كلوني این بار واقعا روانه بيمارستان شد
مریل استریپ امسال هم گزینه اصلی اسکار است
جیم شرایدن برای فیلم تازه‌اش دنیل کریگ را انتخاب کرد
سایت‌اند ساند 50 فیلمساز نامتعارف سینما را معرفی كرد
معرفی کامل فیلم «جی آی جو: ظهور کبرا» - حامد مظفری
سال‌هایِ از دست رفته (یادداشت گِئورگ ویلیامسون بر فیلم «تابستان» ترجمه پیمان جوادی)
گفتگویی با استاد ژاپنی انیمیشن جهان به بهانه نمایش فیلم تازه‌اش
قسمت‌های پنجم و ششم «اسپایدرمن» را نویسنده «زودیاک» می‌نویسد
فرار بزرگ (یادداشت برایان لوری –ورایتی- بر مجموعه تلویزیونی «فرار از زندان: فصل اول» ترجمه پیمان جوادی)
معرفی کامل «آدم‌های بامزه» - حامد مظفری


استشهادي براي خدا


  (34 رأي)

گارگردان :
علیرضا امینی
ماجراهای اینترنتی


  (20 رأي)

گارگردان :
حسین قناعت
تنها دوبار زندگی می‌کنیم


  (132 رأي)

گارگردان :
بهنام بهزادی
صداها


  (91 رأي)

گارگردان :
فرزاد موتمن
محاكمه در خيابان


  (317 رأي)

گارگردان :
مسعود کیمیایی
آقای هفت رنگ


  (67 رأي)

گارگردان :
شهرام شاه حسینی
نیش و زنبور


  (96 رأي)

گارگردان :
حميدرضا صلاحمند
کتاب قانون


  (342 رأي)

گارگردان :
مازیار میری
دو خواهر


  (1333 رأي)

گارگردان :
محمد بانکیواکنش عجيب يک بازيگر نسبت به فيلم اکران شده اش/ بيتا فرهي؛ من مرده ام
واکنش عجيب يک بازيگر نسبت به فيلم اکران شده اش/ بيتا فرهي؛ من مرده ام


سينماي ما -  يکي از بازيگران سينماي ايران در اعتراض به نحوه پرداخت نقشش در فيلمي که هم اکنون از او روي پرده رفته، اقدام به چاپ آگهي ترحيم کرد.
روز گذشته در صفحه اول روزنامه باني فيلم جمله يي عجيب به چشم مي خورد که البته شباهت هايي به يک آگهي ترحيم داشت. در گوشه سمت راست اين روزنامه و در يک کادر مشکي که معمولاً به آگهي ها اختصاص دارد، نوشته شده بود؛«مرگ بيتا فرهي...»، اگرچه در ابتدا و در نظر اول اين جمله آن هم با آن شمايل، يک ترفند تبليغاتي براي جلب توجه مخاطبان نسبت به فيلم «پارک وي» با بازي بيتا فرهي به نظر مي رسيد، اما ماجرا چيز ديگري بود.
با مراجعه به صفحات داخلي اين روزنامه و مشاهده متن کامل اين آگهي به اصطلاح ترحيم تا حدودي مي شد به اصل ماجرا پي برد و حدس زد که قضيه از چه قرار است.
بيتا فرهي که نسبت به نحوه پرداخت شخصيت «فلور» در فيلم «پارک وي» ساخته فريدون جيراني معترض است، طي يک اقدام عجيب و البته نوآورانه و با درج يک آگهي ترحيم در روزنامه باني فيلم، مرگ هنري خود را به مخاطبان سينما اعلام کرد.
در اين آگهي آمده بود؛« مرگ بيتا فرهي... «من» بيتا فرهي «مرگ هنري، مظلومانه و ناعادلانه ام» را که به وسيله دست اندرکاران و سازنده فيلم «پارک وي» صورت گرفت، اعلام مي کنم، مرگي که مي توانست خنده مخاطبان را در پي نداشته باشد. اعتراض و مرگ هنري ام را باور داشته باشيد. اميدوارم اين نوشته کوتاه، استنباط ديگري را در ذهن مخاطبان ايجاد نکند. هوشمندي و دانستگي را براي بازماندگان فيلم آرزو مي کنم.»
اما ماجرا از چه قرار است؛ وقتي «پارک وي» در جشنواره به نمايش درآمد، تماشاگران و اکنش هاي متفاوتي را در حين تماشاي اين فيلم نشان دادند. صحنه هاي خشونت بار اين فيلم برخي را ترساند و دچار حيرت کرد و در عين حال عده يي ديگر را خنداند و باعث تفريح آنها شد.
در زمان نمايش «پارک وي» در جشنواره فجر، بيتا فرهي بازيگر نقش «فلور» در فيلم جيراني، خارج از کشور به سر مي برد و نتوانست در اولين نمايش هاي اين فيلم حضور داشته باشد. يکي از صحنه هايي که باعث به وجود آمدن واکنش هاي متفاوت تماشاگران از جمله خنده برخي از آنها در زمان نمايش «پارک وي» در جشنواره شده بود، صحنه يي است که جنازه بيتا فرهي در حالي که يک هفته از مرگ او مي گذرد، به يک صندلي بسته شده و پسر او که تعادل رواني ندارد، مشغول اجراي نمايش در مقابل جسد مادرش است. وقتي فرهي به ايران باز مي گردد و از طريق اطرافيانش متوجه واکنش هاي تماشاگران در مواجهه با برخي پلان هاي فيلم مي شود، طي تماسي با فريدون جيراني از او تقاضا مي کند که صحنه مربوط به نشاندن جنازه فلور بر روي صندلي را از فيلم حذف کند.
از اين تماس فرهي و جيراني چند ماهي مي گذرد و نوبت اکران فيلم «پارک وي» فرا مي رسد. بيتا فرهي روز سه شنبه به سينما استقلال مي رود و فيلم «پارک وي» را روي پرده براي اولين بار در حضور تماشاگران تماشا مي کند.
با اينکه برخي از صحنه هاي فيلم که در زمان نمايش جشنواره يي برخلاف انتظار سازندگان، خنده تماشاگر را به همراه داشته، از فيلم درآمده است، اما همچنان سکانس مورد نظر بيتا فرهي در فيلم وجود دارد و زماني که اين سکانس نمايش داده مي شود، برخي از تماشاگران اقدام به خنديدن مي کنند.
اين ماجرا باعث به وجود آمدن احساس ناخوشايندي در بيتا فرهي مي شود و او تصميم مي گيرد با چاپ يک آگهي ترحيم و طي يک اقدام نمادين به اين مساله اعتراض کند.
هنوز دست اندرکاران فيلم «پارک وي» واکنشي رسمي به اقدام فرهي نشان نداده اند. اما روز گذشته يکي از دست اندرکاران توليد فيلم «پارک وي» اعلام کرد که مقصر دانستن تمامي دست اندرکاران توليد اين فيلم که در آگهي خانم فرهي به آن اشاره شده، بي انصافي است و نبايد اين مساله را به تمامي عوامل فيلم تعميم داد.
ضمناً گفته مي شود در زمان توليد «پارک وي» و به خصوص در حين فيلمبرداري پلان هاي مذکور، بيتا فرهي به سختي به گروه چهره پردازي اجازه مي داده تا گريم مناسب جنازه يي که يک هفته هم از زمان مرگش گذشته است را روي صورت او اجرا کنند.
با همه اينها فريدون جيراني اين روزها فارغ از تمام اين حاشيه ها و هياهوهاي اکران «پارک وي» در ترکيه به سر مي برد و مشغول ساخت سريالش با نام «سفر به تاريکي» است. شايد اگر او در ايران به سر مي برد، اين ماجرا شکل ديگري به خود مي گرفت.منبع خبر : اعتماد
پنجشنبه,10 خرداد 1386 - 16:3:52

اين مطلب را براي يک دوست بفرستيد صفحه مناسب براي چاپگر
آرشيو

نظرات


پنجشنبه 10 خرداد 1386 - 16:30
-2
موافقم مخالفم
 

ترفند تبليغاتي

؟؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 11 خرداد 1386 - 22:39
4
موافقم مخالفم
 

همش فيلمه

روح سرگردان
شنبه 12 خرداد 1386 - 20:53
-2
موافقم مخالفم
 
خواندن فیلم نامه

نمیدانم ایا خانوم فرهی قبل از امضائ قرارداد فیلم نامه را خواندند یا نه ؟؟ واقعا غیر قابل درک است که یک بازیگر از کارگردان بخواهد سکانسی از فیلمش را حذف کند اگر چه این اتفاق بیفتد

علي رضا حسن خاني
شنبه 12 خرداد 1386 - 22:8
1
موافقم مخالفم
 

هر چند كه من نيز با خانم فرهي به شدت موافقم و حتي در يادداشتي كه براي مجله فيلم ارسال كردم به اين نكته اشاره كرده ام اما بيمناكم از اينكه اين اتفاق شايد يه ترفند تبليغاتي باشه و واي از روزي كه اين طور باشه.

سارا دهدار
يکشنبه 13 خرداد 1386 - 0:31
1
موافقم مخالفم
 

ترفند تبلیغاتی یا همش فیلمه! برداشتهای خیلی سطحی هستند. ترفند تبلیغاتی برای خانم فرهی؟خب که چی؟مگه از فروش فیلم چیزی نصیب ایشون میشه؟ یا برای فیلم؟ مگه یه بازیگر اجازه میده اینطور با ابروش برای فروش فیلمی بازی بشه؟

کمی فکر کنیم دوستان!!

یکی با قلب خط خطی
چهارشنبه 23 خرداد 1386 - 10:21
0
موافقم مخالفم
 

خانم فرهی کاملاً حق داره چنین خواسته ای داشته باشه. در جواب روح سرگردان باید بگم که درسته که ایشون فیلمنامه رو خونده و می دونسته که نقش چی هست، اما اون که نمی دونسته بعضی تماشاگرها چنین واکنشی دارند!!!

بعضی از مردم ما واقعاً شعور فیلم دیدن رو ندارند. فقط همینو می تونم بگم

علی و مهسا
شنبه 26 خرداد 1386 - 0:30
0
موافقم مخالفم
 

وقتی فیلم اینقدر مسخره باشه که به جای ترسیدن آدم خندش بگیره ربطی به داشتن و نداشتن شعور نداره.به خصوص با اون تبلیغات مزخرف راجع به ترسناک بودنش.

parisa
يکشنبه 10 تير 1386 - 12:55
0
موافقم مخالفم
 

mardom janbeye film didan nadaran

aya jasade bad kardeye shakhsi khande dare

man 2 bar in film ra didam ama har 2 bar kesi dar 30nama nakhandidi

مهناز
يکشنبه 14 بهمن 1386 - 10:12
1
موافقم مخالفم
 

صداي بيتا ي عزيز در من احساس متفاوتي ايجاد ميكند بنابراين متفاوت بودن بسيار دوستش ميدارم

مهناز و مونا
يکشنبه 14 بهمن 1386 - 10:19
0
موافقم مخالفم
 

بخاطر خودش دوستش داريم نبخاطر فيلمهايش در يك كلام بيتاي عزيز متفاوتي

بابک
چهارشنبه 3 تير 1388 - 2:42
-1
موافقم مخالفم
 
واکنش عجيب يک بازيگر نسبت به فيلم اکران شده اش/ بيتا فرهي؛ من مرده ام

به نظر من که خیلی خوب بودو اصلا هم خنده دار نبود

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       

             

استفاده از مطالب و عكس هاي سايت سينماي ما فقط با ذكر منبع مجاز است | عكس هاي سایت سینمای ما داراي كد اختصاصي ديجيتالي است

كليه حقوق و امتيازات اين سايت متعلق به گروه مطبوعاتي سينماي ما و شركت پويشگران اطلاع رساني تهران ما  است.

مجموعه سايت هاي ما : سينماي ما ، موسيقي ما، تئاترما ، دانش ما، خانواده ما ، تهران ما ، مشهد ما

 سينماي ما : صفحه اصلي :: اخبار :: سينماي جهان :: نقد فيلم :: جشنواره فيلم فجر :: گالري عكس :: سينما در سايت هاي ديگر :: موسسه هاي سينمايي :: تبليغات :: ارتباط با ما
Powered by Tehranema Co. | Copyright 2005-2009, cinemaema.com
Page created in 0.767687082291 seconds.