سينمای ما - جلسه پرسش و پاسخ قلقلک با حضور بیژن امکانیان برگزار شد
سه‌شنبه 13 بهمن 1388 - 6:17

I نظرسنجی I

بهترین فیلم جشنواره 28 را انتخاب کنید
سينماي جهان
من تسلیم شده‌ام
همه چیز با فیلمنامه آغاز می‌شود و به پایان می‌رسد
جورج كلوني این بار واقعا روانه بيمارستان شد
مریل استریپ امسال هم گزینه اصلی اسکار است
جیم شرایدن برای فیلم تازه‌اش دنیل کریگ را انتخاب کرد
سایت‌اند ساند 50 فیلمساز نامتعارف سینما را معرفی كرد
معرفی کامل فیلم «جی آی جو: ظهور کبرا» - حامد مظفری
سال‌هایِ از دست رفته (یادداشت گِئورگ ویلیامسون بر فیلم «تابستان» ترجمه پیمان جوادی)
گفتگویی با استاد ژاپنی انیمیشن جهان به بهانه نمایش فیلم تازه‌اش
قسمت‌های پنجم و ششم «اسپایدرمن» را نویسنده «زودیاک» می‌نویسد
فرار بزرگ (یادداشت برایان لوری –ورایتی- بر مجموعه تلویزیونی «فرار از زندان: فصل اول» ترجمه پیمان جوادی)
معرفی کامل «آدم‌های بامزه» - حامد مظفری


استشهادي براي خدا


  (34 رأي)

گارگردان :
علیرضا امینی
ماجراهای اینترنتی


  (20 رأي)

گارگردان :
حسین قناعت
تنها دوبار زندگی می‌کنیم


  (132 رأي)

گارگردان :
بهنام بهزادی
صداها


  (91 رأي)

گارگردان :
فرزاد موتمن
محاكمه در خيابان


  (317 رأي)

گارگردان :
مسعود کیمیایی
آقای هفت رنگ


  (67 رأي)

گارگردان :
شهرام شاه حسینی
نیش و زنبور


  (96 رأي)

گارگردان :
حميدرضا صلاحمند
کتاب قانون


  (342 رأي)

گارگردان :
مازیار میری
دو خواهر


  (1333 رأي)

گارگردان :
محمد بانکیجلسه پرسش و پاسخ قلقلک با حضور بیژن امکانیان برگزار شد
جلسه پرسش و پاسخ قلقلک با حضور بیژن امکانیان برگزار شد


جلسه پرسش و پاسخ قلقلک با حضور بیژن امکانیان برگزار شد
اکران قلقلک به همراه جلسه پرسش و پاسخ فیلم پنجشنبه شب مورخ ۲۰ اردیبهشت در کافی شاپ سینما استقلال تهران برگزار شد .ساعت ۱۹ نمایش فیلم آغاز گردید و تا ساعت ۲۱ ادامه داشت ٬ بیژن امکانیان ( بازیگر نقش اصلی فیلم ٬ تهیه کننده و یکی از نویسندگان فیلمنامه ی قلقلک ) از ساعت ۲1 به جمع ما پیوست و پس از نمایش فیلم با استقبال فراوان بازدید کنندگان سایت و عموم مردم که در سالن حضور داشتند روبرو شد . جلسه پرسش و پاسخ فیلم قلقلک با حضور بیژن امکانیان راس ساعت21:20 در کافی شاپ سینما استقلال تهران برگزار شد و تا 22:20 ادامه داشت .بیژن امکانیان در محیطی کاملا دوستانه و با نهایت لطف و دقت به تمامی سوالات پاسخ داد . مکانیان قبل از شروع جلسه از حاضرین در کافی شاپ بدلیل تاخیری که در وارد شدن به سینما داشت عذر خواهی کرد و دلیل آن را تداخل برنامه فیلمبرداری همزمان سریال جدید خود با این جلسه دانست . بیژن امکانیان در رابطه با چگونگی مشارکت خود در فیلمنامه نویسی و همچنین نام " قلقلک " گفت : " فیلم نامه نویسی اصولآ کار دشواری است و من پیش از این فیلمنامه فیلم " دبیرستان " را بصورت مستقل نوشته بودم و "قلقلک " پس از " دردسر والدین " چندمین کار مشارکتی من در فیلمنامه نویسی است . در قلقلک ما بنا را بر آن گذاشتیم تا بر خلاف برخی دیگر از فیلم های کمدی از هر کلمه ای برای خنداندن مخاطب استفاده نکنیم .
قلقلک پیش از این آفساید نام داشت و اصولآ نام آفساید برای فیلم ما ثبت شده بود ٬ در طی تماسی که دوست عزیزم آقای جعفر پناهی با من گرفتند ٬ گفتند که تبلیغات فیلمشان را با نام آفساید انجام داده اند و بدین ترتیب ما نام آفساید را به قلقلک تغییر دادیم . " بیژن امکانیان در رابطه با کاراکتر امیر سرخوش زاده جوان آس و پاسی که شباهت ظاهری بسیاری با خسرو ماجدی ( داور بین اللملی فوتبال ) دارد گفت : " امیر اصلآ خنگ نیست بلکه در برخی از موارد نیز با هوش تر از دیگر شخصیت ها است ٬ امیر بچه ای صادق و پاک است بطور مثال در سکانس ابتدایی فیلم ما میبینیم که امیر به آن فردی که نیاز مالی دارد ٬ فردای آن روز نیز مراسم عروسی اش است و از شانس بد او ماشینش هم خراب شده است کمک می کند و بدون گرفتن هیچ پولی ماشینش را تعمیر می کند . او حتی در اوج مشکلات مالی اش قصد دزدی از صاحب مغازه را نمی کند اما دو دوست او که باعث اخراج وی از تعمیرگاه می شوند به صورت پنهانی پول های تعمیرگاه را میدزدند . "
تکیه کلام خسرو ماجدی در این فیلم کلمه ی ( جانم ) است که امیر نیز به تقلید از ماجدی این کلمه را در پایان هر جمله اش به زبان می آورد اما " جانم " گفتن های امیر مانند یک کلمه کاملآ اضافی در کلام اوست و جانم گفتن های ماجدی کاملآ به دل می نشیند اما در پایان فیلم جانم گفتن های ماجدی نیز مانند جانم گفتن های امیر می شود و احساس تماشاگر نسبت به تکه کلام ماجدی دیگر آن احساس اولیه نیست ٬ امکانیان در این باره به حاضرین در جلسه گفت : " این تکه کلام ماجدی که در پایان فیلم با توجه به تغییر گویش اضافه و تصنعی به نظر می آید نیز کاملآ تعمدی بوده است و تنها بدلیل نزدیکتر کردن این دو شخصیت ( خسرو و امیر ) در سکانس پایانی فیلم است .
بیژن امکانیان در رابطه با پایه ی اولیه ی فیلم قلقلک گفت : " در جامعه ی ما تنها به اسمها اهمیت می دهند و وقتی فردی کار مهمی انجام میدهد همه فکر می کنند کارهای بعدی او هم مهم هستند٬ ما در فیلم میبینیم امیر که بجای خسرو به زمین فوتبال رفته تا داوری جام حذفی را بر عهده بگیرد٬ هیچ کدام از قوانین فوتبال را رعایت نمی کند بطور مثال امیر در اول بازی بجای سکه ی ده تومانی از اسکناس ده تومانی استفاده می کند، طبیعی است که با اسکناس ده تومانی نمی شود شیر یا خط انداخت ٬ در این سکانس امیر می گوید خوب گل یا پوچ بازی می کنیم ! همین حرکت او نوعی نو آوری تلقی گردیده و تحسین گوینده رادیو و مخاطبان را در پی دارد"
امکانیان در رابطه با سکانس پایانی فیلم در برابر سوال حضار مبنی بر اینکه در سکانس پایانی فیلم گلی که شقایق فرهانی به همسرش هدیه می دهد کمی غیر طبیعی احساس می شود، گفت: " این غیر طبیعی بودن عمدی بوده است و اگر نه ما می توانستیم چند گل دیگر در کنار آن دو گل قرمز و زرد قرار بدهیم تا کمی طبیعی تر جلوه داده شوند٬ ما در این سکانس میبینیم که شقایق فرهانی گل زرد را به خسرو ماجدی می دهد این به آن معنا نیست که خسرو را کاملآ بخشیده است بلکه ما می دانیم کارت زرد در فوتبال به معنای اخطار و فرصت دوباره است ٬ این گل هم به معنای فرصتی دوباره است ٬ بعلاوه اینکه می دانیم رنگ زرد نماد تنفر نیز هست و این بدان معنا است که من زیاد هم تو را دوست ندارم و به تو (خسرو ماجدی) فرصت دیگری می دهم . "
از بیژن امکانیان که دعوت ما را پذیرفت، تشکر می‌کنیم.منبع خبر : سینمای ما
یكشنبه,23 اردیبهشت 1386 - 12:19:13

اين مطلب را براي يک دوست بفرستيد صفحه مناسب براي چاپگر
آرشيو

نظرات

آرش
يکشنبه 8 مهر 1386 - 20:30
0
موافقم مخالفم
 

چرا سینمایی قلقلک و تلویزیون پخش نمیکنه

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       

             

استفاده از مطالب و عكس هاي سايت سينماي ما فقط با ذكر منبع مجاز است | عكس هاي سایت سینمای ما داراي كد اختصاصي ديجيتالي است

كليه حقوق و امتيازات اين سايت متعلق به گروه مطبوعاتي سينماي ما و شركت پويشگران اطلاع رساني تهران ما  است.

مجموعه سايت هاي ما : سينماي ما ، موسيقي ما، تئاترما ، دانش ما، خانواده ما ، تهران ما ، مشهد ما

 سينماي ما : صفحه اصلي :: اخبار :: سينماي جهان :: نقد فيلم :: جشنواره فيلم فجر :: گالري عكس :: سينما در سايت هاي ديگر :: موسسه هاي سينمايي :: تبليغات :: ارتباط با ما
Powered by Tehranema Co. | Copyright 2005-2009, cinemaema.com
Page created in 0.946793079376 seconds.