دانلود

انتقاد كيومرث پوراحمد به سيد محمد حسيني: وزیر ارشاد نه علاقه‌ای به هنر و سینما دارد و نه‌ شناختی : «من مادر هستم» فیلمي بسیار اخلاقی و برای خانواده‌های ایرانی آموزنده است :: سينمای ما ::

   






انتقاد كيومرث پوراحمد به سيد محمد حسيني: وزیر ارشاد نه علاقه‌ای به هنر و سینما دارد و نه‌ شناختی
«من مادر هستم» فیلمي بسیار اخلاقی و برای خانواده‌های ایرانی آموزنده است

سينماي ما- کیومرث پوراحمد کارگردان مطرح سینمای ایران در یادداشتی که در روزنامه قانون منتشر کرد، با دفاع از فیلم جیرانی انتقادات تند وتیزی را درباره عملكرد وزارت ارشاد مطرح کرده است.

فیلم جیرانی فیلم بسیار اخلاقی وبرای خانواده‌های ایرانی آموزنده است

پوراحمد دربخشهای ابتدایی این یادداشت نوشته است: من فیلم «من مادر هستم» فریدون جیرانی را دیده­‌ام و فارغ از تمام جنبه­‌های حرفه­‌ای و سینمایی فیلم را بسیار بسیار اخلاقی یافتم. چنانچه بر آنم که دیدن چنین فیلم اخلاق­گرایانه­‌ای، برای خانواده­‌های ایرانی بسیار مفید و آموزنده است. در تمامی این فیلم پیام­های اخلاقی تأثیرگذاری می‌­بینیم. به همین دلیل هم به نظر من جوسازی­های اخیر علیه چنین فیلم شریفی فقط می‌­تواند بدخواهی­ای باشد در ادامه بدخواهی­‌هایی که به تعطیلی و نابودی سینمای ملی خواهد انجامید.

مدیران سینما نباید زیر فشار‌ها سر خم کنند

کارگردان فیلم اتوبوس شب در ادامه یادداشت خود آورده: به نظر می‌­رسد بدعت­هایی مانند برخوردهایی که پس از اکران فیلم­‌ها شکل می‌­گیرد، نتیجه خوبی نخواهد داشت و مدیریت سینمایی نباید زیر بار فشارهای چنینی سر خم کند. اگر سیاست­گذار سینمایی ما تحت تأثیر این هجمه­‌ها سر خم کند دیگر نمی‌­شود روی مدیریت آن حساب کرد. نباید هر غیرکار‌شناسی نظر کار‌شناسی دهد و سرنوشت اکران و کل سینما را دچار تغییر کند. ضعف مدیریت و درست­‌تر باید بگویم ضعف مدیران است که اجازه اظهارنظرهایی از هر سو را می‌­دهد.

وزیر ارشاد نه علاقه‌ای به هنر و سینما دارد ونه‌شناختی

پور احمد همچنین افزوده است: دیروز دیدم که آقای حسینی وزیر ارشاد در واکنش به اعتراضات گفته بود که اگر سینما نابود شود جای نگرانی نیست و جایگزین­‌هایی مانند تلویزیون و شبکه خانگی هستند. البته که این گفته از کسی که بر چنین مقامی نشسته بعید و عجیب است، اما از کسی مانند وزیر کنونی که از‌‌ همان اول بر همگان روشن کرد که نه علاقه­‌ای به هنر و سینما دارد و نه‌شناختی، بعید و دور از ذهن نیست.
سینمای ما دچار بحران است؛ از بحث اقتصادی و گیشه بگذریم بحران جدی ما همین اقدامات ضدسینمایی است که انرژی­‌ها را می‌­گیرد و سینمایی­‌های تازه­‌کار را دلزده می‌­کند. به نظر من این اقدامات به بحران­‌ها دامن زده و در راستای برنامه­ ریزی­هایی است که به تعطیلی سینما منجر می‌­شود. اما چنین نیست که همیشه موفق شوند. هر مدیری دوره کوتاهی مدیریت می‌­کند و می‌­رود.

این سینما آسان شکل نگرفته که آسان بمیرد

کارگردان سریال قصه‌های مجید در بخشهای پایانی یادداشت خود نوشته است: درست است که با سینمایی مواجه‌­ایم که محتضر و در حال مرگ است اما این سینما آسان شکل نگرفته که آسان بمیرد. جان تازه در کالبد آن دمیده می‌­شود و نجات می‌­یابد. تنها باید کمی به خود بیاییم. سینماگران ما هم در این بحبوحه دچار اشتباهاتی هستند، عده‌­ای طبق سنت فکری «مرگ برای همسایه است» خود و فیلم­شان را در معرض خطر حس نمی‌­کنند و واکنشی نشان نمی‌­دهند. بعضی­‌ها از اصول حرفه­‌ایشان عدول می‌­کنند. ولی با تمام این اشکالات مسئله اصلی ما مدیریت و غلطی است که دوست ندارد سر به تن سینما باشد.


به روز شده در : دوشنبه 13 آذر 1391 - 20:4

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       




mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awards



Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 




close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���