دانلود

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از 17 تا 21 مهر در اصفهان : اقتباس از آثار هانس کریستیان اندرسن و ژول ورن در جشنواره فيلم كودك نمايش داده مي‌شود :: سينمای ما ::

   


بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از 17 تا 21 مهر در اصفهان
اقتباس از آثار هانس کریستیان اندرسن و ژول ورن در جشنواره فيلم كودك نمايش داده مي‌شود

سينماي ما- در بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ، آثاری اقتباس شده از نویسندگان برجسته جهان به روی پرده می‌رود. در بخش سینمای کودک و اقتباس ادبی ، فیلم آندرسن جوان ، داستان یک مادر و فندک و هانس لنگ و ملکه برفی براساس داستان های هانس کریستیان اندرسن و فیلم دور دنیا در هشتاد روز بر اساس داستانی از ژول ورن به نمایش در می‌آید.
هانس کریستین اندرسن نویسنده مشهور کودکان و نوجوانان 20 سال پیش از آن که سینما توسط براردان لومیر اختراع شود دارفانی را وداع گفت اما در کمال شگفتی آثار اندرسن آشکارا طعم رسانه‌های مدرن و با فرم‌های نوین ارتباطی سازگار بودند و اقتباس‌های فراوانی از آثار این هنرمند صورت گرفت.

داستان های آندرسن همچنان برای کودکان دیروز و امروز سرزمین ما دوست داشتنی است، پری دریایی کوچک، تام بند انگشتی، قوهای وحشی و جوجه اردک زشت از جمله داستان‌های این نویسنده به شمار می‌رود که دنیایی از قصه‌ها و داستان‌های پریانی شناخته شده در سطح جهان است. ژول ورن که به نام پدر افسانه‌های علمی و تخیلی هم خوانده می‌شود در داستان‌های خود دریچه‌ای تازه به ناشناخته‌های جهان به روی جهانیان باز کرده است و قصه‌های آینده‌نگر وی با قوانین دانش معاصر مغایرت ندارند.

سفر به ماه ، بیست هزار فرسنگ زیر دریا ، جزیره مرموز ، فانوس دریایی و دور دنیا در هشتاد روز از جمله آثار این نویسنده به شمار می‌روند.

فیلم دور دنیا در هشتاد روز در سال 2004 به کارگردانی فرانک کوراچی ساخته شد و بازیگرانی چون جکی جان، استیو کوگان و فرانک کوراچی در این فیلم نقش آفرینی کردند.

این آثار در بخش سینمای کودک و اقتباس ادبی به منظورآشنائی مخاطبین با اقتباس ادبی در سینمای کودک در بیست و ششمین جشنواره کودک اصفهان به نمایش گذاشته خواهد شد.

*************

بزرگداشت زاون قوکاسیان در بیست و ششمین جشنواره فیلم کودک

در بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان مراسم بزرگداشت زاون قوکاسیان منتقد نام آشنای سینمای کشور برگزار می شود.

زاون قوكاسيان متولد 1329 اصفهان، فارغ التحصيل رشته شيمي از دانشگاه اصفهان است. وي از سال 1350 فعالیت هنری خود را با کارگردانی فيلم‌هاي 8 میلیمتری در سينماي آزاد آغاز كرد و مدتي سرپرست سينماي آزاد اصفهان بود.

از ديگر فعاليت‌هاي او مي توان به انتشار كتب سينمايي ارزشمندی با موضوع سینماگران بزرگ کشور اشاره كرد.

امسال جشنواره 4 مراسم بزرگداشت داردکه علاوه بر قوکاسیان، شامل هنرمندانی چون مسعود کرامتی، سیروس حسن پور و گرگین گرگوریان می شود.

زاون قوكاسيان، كار تحقيق و تاليف كتاب‌هاي سينمايي را از سال 1350، با نگارش كتابی درباره فيلم «چشمه» ساخته آربي آوانسيان ، شروع كرد و تاکنون حدود 20‌ كتاب درباره سينماگران مختلفي چون بيضايي، كيميايي، كيارستمي، فرمان‌آرا، سينايي، گلاب آدينه، فاطمه معتمدآريا، مجيد انتظامي و ... تاليف و تدوين كرده است.

دبیری دومین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، حضور مستمر در رویدادهای سینمایی از جمله جشنواره فیلم کودک و نگارش 100 ها مقاله، یادداشت و نقد از از دیگر فعالیت‌های این منتقد قدیمی سینمای کشور است.

قوکاسیان نشان داده توجه به سینمای کودک و نوجوان از جمله دغدغه‌های اصلی وی به شمار می‌رود.

بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از 17 تا 21 مهر ماه سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود.


منبع : ايسنا

به روز شده در : يکشنبه 26 شهريور 1391 - 21:35

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���