نامه کیمیایی، مهرجویی، حاتمی‌کیا، درویش، میرکریمی، افخمی، داودنژاد، صدرعاملی، اسعديان و ... به ضرغامي
امیدواریم این حرف‌ها شایعه باشد و «هفت» با فریدون جیرانی به راهش ادامه دهد

سينماي ما- جمعی از سینماگران در ارتباط با حاشیه‌های به وجود آمده برای برنامه سینمایی «هفت» به رئیس رسانه ملی نامه نوشتند. در متن این نامه آمده است:

جناب آقای ضرغامی

با سلام

دو سال قبل زمانی که برنامه زنده سینمایی «هفت» با اجرا و تهیه‌کنندگی فریدون جیرانی آغاز به کار کرد، به درایت شما تبریک گفتیم و شروع این برنامه را با اجرای یک سینمایی به فال نیک گرفتیم. در ادامه با همه انتقاداتی که به نحوه نقد و نقادی این برنامه داشتیم، وجود آن را مفید و نکته مثبت آن را حضور فریدون جیرانی دانستیم.

این برنامه با فراز و نشیب دو سال را پشت سر گذاشت و از ابتدای امسال با مخاطبانی که جذب کرد برنامه‌ای بی‌پروا‌تر و جسور‌تر روی آنتن فرستاد.‌‌ همان چیزی که از این برنامه در مقایسه با همتایش یعنی نود انتظار داشتیم.

اما در کمال تعجب می‌بینیم این روند رو به جلو با عدم حمایت مدیران تلویزیون روبرو شده و در پی تعطیلی «هفت» و حذف فریدون جیرانی از این برنامه برآمده‌اند. شنیده‌هایی که هر روز بیشتر می‌شود و مخاطبان این برنامه که بخش عمده‌ای از آن اهالی سینما هستند را نگران می‌کند.

اما مختصر می‌گوییم نبود «هفت» به سود سینما نیست. امیدواریم تمام این حرف‌ها شایعه باشد و «هفت» با فریدون جیرانی به راهش ادامه دهد.

امضاکنندگان این نامه عبارتند از:

مسعود کیمیایی/ داریوش مهرجویی/ مسعود جعفری‌جوزانی/ ابراهیم حاتمی‌کیا/ احمدرضا درویش/ رضا میرکریمی/ بهروز افخمی/ علیرضا داودنژاد/ رسول صدرعاملی/ ابوالحسن داودی/ همایون اسعدیان/ سعید سهیلی/ مازیار میری/ رامبد جوان/ بیژن امکانیان/ مرتضی شایسته/ غلامرضا موسوی/ سید جمال ساداتیان/ داود رشیدی/ محمد پیرهادی/ علی سرتیپی/ فرشته طائرپور/ مریلا زارعی/ امین حیایی/ ماهایا پطروسیان/ مهناز افشار/ حامد بهداد/ محمود کلاری/ علیرضا زرین‌دست/ علیرضا امینی/ علی معلم/ مهدی کرم‌پور/ سعید راد.


منبع : خبر آنلاین

به روز شده در : شنبه 23 ارديبهشت 1391 - 23:6

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

معلم
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 5:19
3
موافقم مخالفم
 

آقای ضرغامی،

یک سوالی از شما دارم ؛ استراتژی شما برای ارتقای فرهنگ عمومی جامعه چیست ؟

علی
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 7:55
15
موافقم مخالفم
 

دیروز خبری بود که آقای طالب زاده جای جیرانی که خودشان تکذیب کردن..امیدوارم واقعا تکذیب کرده باشن چون اینگونه مجری ها و نگاه های یک بعدی

مخاطبی نخواهد اشت...

ساسان
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 8:41
8
موافقم مخالفم
 
این خانه سیاه است !!!

چه بلائی دارد بر سر سینمای نجیب ایران می آید ؟

این عکس را ببینید لطفا ...

http://s3.picofile.com/file/7380040856/cinema.jpg

ریحانه
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 9:12
-8
موافقم مخالفم
 

برنامه هفت بدون فریدون جیرانی ارزشی برای دیدن هیچ شنیدن هم نداره

صبا
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 17:32
31
موافقم مخالفم
 

ما اعتراض داریم...به جیرانی نیاز داریم

سورج
يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 22:39
9
موافقم مخالفم
 
متاسفم
بسیار متاسفم که در مملکت شعار زده ای زندگی میکنیم که الگوی فرزندانش برای آینده،چیزی جز کینه،حسرت،دشمن تراشی،عدم اعتماد به نفس،خیانت و از همه مهمتر،عدمِ انتقاد پذیری نیست،در حدی که این ماجرا در رسانه هم دیده و تبلیغ میشود؛ نمونۀ بارز: همین اتفاقی که منجر به حرمت شکنیِ برنامۀ محترمی چون ((هفت ))بعد از دو سال با همین متد شد.[...] با تشکر فراوان بابت ارتقای سلیقه آزاد و آکادمیک در معلومات مخاطبین عام حوزۀ سینمایی که پرچم اصلی جامعه،یعنی فرهنگ و هنر را یدک میکشد.امید به بازگشتِ خالقانِ یا بعبارتی صاحبانِ اصلی برنامه به میدانِ کارشان حتی با همان ضعفهای اندک! سپاس مجدد.
سینمای ما: با سپاس از نوشته‌ خوب‌تان؛ بخشی از این کامنت به نقد یک جریان فکری مهم ایران می‌پرداخت و ربط چندانی به موضوع‌ متن‌تان نداشت... در ضمن ادبیات تندی هم به کار برده بودید  که ناچار به حذف آن بخش شدیم...
سیب
سه‌شنبه 26 ارديبهشت 1391 - 10:9
-1
موافقم مخالفم
 

امید وارم برنامه باحضور فریدون جیرانی اجرا شود که یکی از نقد پذیرترین انسان های سینمایی ایران است وبه شدت قابل احترام و با هوش

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���