دانلود

حجت‌الله ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی انتخاب شد + اولين گفتگو درباره سياستها و برنامه هاي مدير تازه سينما : حد سینمای ايران نیست که این همه مشکل و حاشیه داشته باشد/ بنده سراپا گوشم و همه حرف‌های نشنیده را با عشق و علاقه خواهم شنید. :: سينمای ما ::

   


حجت‌الله ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی انتخاب شد + اولين گفتگو درباره سياستها و برنامه هاي مدير تازه سينما
حد سینمای ايران نیست که این همه مشکل و حاشیه داشته باشد/ بنده سراپا گوشم و همه حرف‌های نشنیده را با عشق و علاقه خواهم شنید.

سينماي ما-- حجت‌الله ایوبی طی حکمی از سوی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس سازمان سینمایی انتخاب شد. در متن حکم علی جنتی خطاب به ایوبی آمده است:

نظر به مراتب علمی و تجربیات ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به سمت معاون وزیر و رئیس سینمائی و سمعی و بصری منصوب می‌شوید. امید می‌رود با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از کلیه ظرفیت های موجود و نیروهای کارآمد و توانمند در رشد و اعتلای سینمای متعهد ایران، تقویت انسجام در حوزه هنر هفتم ، ایجاد فرصت های جدید برای حضور فعال در جشنواره های بین المللی ، پرورش استعدادهای جوان ،حمایت از آثار برجسته سینمائی و بازنگری در ساختار مدیریت سینمائی موفق و موید باشید.

حجت‌اللّه ایوبی (زادهٔ ۱۳۴۲)، از دانشگاهیان و مسئولان فرهنگی در ایران است. ایوبی دارای مدارک کارشناسی ارشد و دکترای علوم سیاسی از دانشگاه لیون ۲ و نیز مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی و علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق است. او سمت‌هایی چون مدیرکل آموزش دانشگاه امام صادق، مدیر کل پژوهش های سیاسی سازمان صدا و سیما، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه، معاونت اجتماعی وزارت کشور و معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل کشور را عهده‌دار بوده است. از سال ۱۳۸۸ رئیس موسسه فرهنگی سازمان اکو بوده است. وی در روز دوشنبه 4 شهریور ۱۳۹۲ طی حکمی از سوی علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس سازمان سینمایی انتخاب شد.

رییس جدید سازمان سینمایی کشور که از فردا 5 شهریور ماه در وزارت ارشاد مستقر می‌شود، گفت: سعی می‌کنیم تمام حرف‌های نشنیده را بشنویم و سپس با اتکاء به خرد جمعی و با کمک از نظر بزرگان صنعت سینمای ایران، درباره‌ی مسائل تصمیم بگیریم. حجت‌الله ایوبی درباره اولین فعالیتش در سازمان سینمایی کشور‌، گفت: بنده سراپا گوشم و همه حرف‌های نشنیده را با عشق و علاقه خواهم شنید. خیلی‌ها هستند که حرف‌هایی برای گفتن دارند، سعی می‌کنم این گفتنی‌ها را شنیده و سپس با اتکا به خرد جمعی و با استفاده از نظرات بزرگان صنعت سینمای ایران درباره‌ی مسائل تصمیم بگیرم.

ایوبی با ابراز امیدواری از اینکه در دوره‌ی جدید، سینما یکی از نمادهای تدیبر و اعتدال باشد، گفت: امیدوارم بتوانیم در حوزه سینما و با مشورت بزرگان تصمیمات معقولی بگیریم. شعار اصلی این دولت تدبیر و اعتدال است و بنده هم سعی کرده‌ام همیشه معتدل حرکت کنم. انشاالله در این دوره سینمای ایران یکی از نمادهای تدبیر و اعتدال باشد، چرا که معتقدم امروز سینمای ایران تشنه‌ی این تدبیر و اعتدال است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره زمان تحویل گرفتن دفتر ریاست سازمان سینمایی اظهار کرد: از فردا 5 شهریور ماه ضمن حضور در سازمان سینمایی، دفتر را تحویل گرفته و به مدیران سابق خسته نباشید، می‌گوییم.

رئیس جدید سازمان سینمایی درباره تغییر در ترکیب معاونانش هم تصریح کرد: درباره معاونت‌ها فکرهای اولیه‌ای کرده‌ایم اما من اهل مشورت هستم و باید بنشینیم و با صاحب‌نظران در این حوزه صحبت کنیم، فکر می‌کنم برای تغییر در معاونت‌ها وقت هست.

ایوبی در پاسخ به این پرسش که آیا این تغییرات به زودی انجام خواهد شد یا خیر؟ مجددا تأکید کرد: درباره هر کدام از معاونان که به نتیجه قطعی برسیم اقدام خواهیم کرد اما در این زمینه برنامه‌ی زمان‌بندی‌شده‌ای ندارم.

او در بخش دیگری از گفت‌وگو درباره حاشیه‌های امروز سینمای ایران و همچنین شکاف بین طیف‌های مختلف فعال در حوزه گفت: ما آمده‌ایم که به سینماگران کمک کنیم. بنده بر این باور هستم که حد سینمای ما نیست که این همه مشکل و حاشیه داشته باشد. واقعا این حاشیه‌ها در حد قد و قواره و سطح سینمایی ایران نیست.

رئیس جدید سازمان سینمایی کشور همچنین درباره اینکه وی تاکنون در حوزه سینما فعال نبوده و طبیعتا سینماگران علاقه‌مند هستند، نگاه او را درباره سینمای ایران بدانند، بیان کرد: بر این باورم که سینمای ایران به این کشور، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خدمت‌های بزرگی کرده است. بر این باورم در روزگار بسیار سختی که همه راه‌ها به روی ما بسته بود، سینما راه‌های جدیدی را برای ما باز کرد.

وی ادامه داد: من سینمای ایران را سینمایی معنویت‌گرا می‌دانم و معتقدم پیام این سینما، پیام مهر، محبت، عشق، خانواده و خوبی‌ها بوده است. خیلی از بزرگان جهان، سینمای ایران را در حد یک معجزه می‌دانند؛ سینمایی با حداقل هزینه و با حداکثر مخاطب. این نگاه من به سینمای ایران است که پشتوانه‌ی هزار سال شعر و ادب و فرهنگ و تمدن بزرگ ایران در پشت آن قرار دارد.

حجت‌الله ایوبی در پایان این گفت‌وگو درباره زمان برگزاری مراسم تودیع جواد شمقدری و معارفه‌ وی گفت: درباره زمان برگزاری این مراسم فکرهایی شده است، اما هنوز در این زمینه صحبت‌های نهایی را با آقای شمقدری و دفتر جناب آقای وزیر انجام نداده‌ایم. طبیعتا این زمان اعلام خواهد شد و ما نیز در آن جلسه، بحث‌هایی را مطرح خواهیم کرد.


منبع : ايسنا، ويكيپديا، همشهري

به روز شده در : سه‌شنبه 5 شهريور 1392 - 2:59

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���