دانلود

دو سلطان در لاله‌زار تهران: علی پروین پشت صحنه «متروپل» به دیدار مسعود کیمیایی رفت : کارگردانی سخت‌تر از مربیگری است؛ در زمین با دو تا تشر همه چیز روي روال می‌افتد، اما این‌جا حکایت دیگری است :: سينمای ما ::

   


دو سلطان در لاله‌زار تهران: علی پروین پشت صحنه «متروپل» به دیدار مسعود کیمیایی رفت
کارگردانی سخت‌تر از مربیگری است؛ در زمین با دو تا تشر همه چیز روي روال می‌افتد، اما این‌جا حکایت دیگری است

سينماي ما- علی پروین در آخرین روزهای فیلمبرداری"متروپل" با مسعود کیمیایی و گروه سازنده این فیلم سینمایی دیدار کرد. با نزدیک شدن به آخرین روزهای فیلمبرداری پروژه "متروپل" علی پروین بازیکن و مربی سابق باشگاه پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران به دیدار مسعود کیمیایی رفت و ساعاتی را با عوامل این فیلم گذراند. 

پروین و کیمیایی از سینما و فوتبال و تهران حرف‌های مشترک زیادی داشتند. علی پروین در ساعاتی که پشت دوربین و همراه کارگردان سلطانِ سینما بود از سختی کار کارگردانی گفت و در پاسخ به سئوال کیمیایی که پرسید به نظرش کدام کار سخت‌تر است؟ گفت: معلوم است، کارگردانی سخت‌تر از مربیگری است. در زمین با دو تشر همه چیز به روال خود می‌افتد، اما اینجا حکایت دیگری است.

علی پروین اگرچه در عرصه دیگری مشغول فعالیت است، اما با دوربین غریبه نیست. او پیش از این در فیلم "فوتبالیست‌ها"( علی اکبر ثقفی) بازی کرده و دختر او لادن پروین از شاگردان مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی است.

"متروپل" یک ماه پیش در تهران کلید خورد و انتظار می‌رود تا پایان هفته اخیر کار فیلمبرداری آن به پایان برسد. مهناز افشار بازیگر نقش اول این فیلم است که با بازی خود چند ساعت شبانه از زندگی یک زن را در باشگاه بیلیارد روایت می‌کند.

محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، ساعد سهیلی، شقایق فراهانی و سحر دولتشاهی از بازیگران اصلی فیلم هستند. علیرضا زرین دست فیلمبرداری متروپل را برعهده دارد. این ششمین تجربه همکاری این دو با یکدیگر است. فیلمبرداری زرین دست برای فیلم "حکم" موفق‌ترین تجربه همکاری این دو بوده است. تینا پاکروان مدیر تولید و از بازیگران متروپل است. بخش عمده این فیلم در سینمای متروک متروپل خیابان لاله‌زار ساخته شد که به گفته کیمیایی ترمیم و حضور در این فضا ایده‌های زیادی برای کار آخر او داده است.

پیش از علی پروین، عباس کیارستمی در شب تولد کیمیایی به جمع عوامل متروپل در این سینمای متروک پیوست. علی عباسی تهیه کننده و بازیگر پیشکسوت سینما و محمدرضا گلزار هم از جمله کسانی بودند که با حضور در پشت صحنه فیلم، شاهد آخرین کار کیمیایی بودند. 

كارگردان و تهيه‌‌كننده فیلم "مترو پل" مسعود كيميایی است و علیرضا زرین دست مدیر فیلمبرداری این مجموعه راه به عهده گرفته است. مهناز افشار،محمدرضا فروتن،پولاد كيميایی،شقايق فراهانی و سحر دولتشاهی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.منبع : مهر

به روز شده در : يکشنبه 3 شهريور 1392 - 16:46

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���