فهرست فیلم‌های مهم شرکت کننده در فستیوال کارلووی واری را در «سینمای ما» ببینید
جایزۀ ویژه به جان تراولتا، مرور بر سینمای کرد و ادای دین به جری شاتزبرگ مهم‌ترین اخبار روزهای نخست کارلووی واری‌اند

سینمای ما – فستیوال فیلم کارلو وی واری از روز جمعه آغاز به کار کرد.

این فستیوال که در چند سال گذشته به مهم‌ترین فستیوال اروپای مرکزی و شرقی تبدیل شده با ستایش از جان تراولتا به خاطر دستاوردهای یک عمر رسماً چهل و هشتمین دوره‌اش را آغاز کرد.

فیلم افتتاحیۀ فستیوال ساختۀ تازۀ میشل گوندری L'Ecume des jours است که با نام Mood Indigo نیز شناخته می‌شود. این فیلم با شرکت آدری توتو دربارۀ ایثارهایی است که شخصیت‌ها به خاطر عشق انجام می‌دهند.

کریستف کرازه و جوانا کوس کرازه که در سال ۲۰۰۵ جایزۀ اصلی فستیوال را بردند با فیلم «پاپوشا» (Papusza) به کارلو وی‌واری بازگشته‌اند.

از سرزمین‌های اشغالی فیلم «جایی در بهشت» (یوسی مدمونی) دربارۀ رابطه یک پدر و پسر در پس‌زمینه‌ای تاریخی در فستیوال حضور دارد.

از بومی‌ها، کارگردان چک یان هربژیک (Jan Hrebejk) که در سال ۲۰۰۶ جایزۀ ویژۀ هیأت داوران را برای «خوشگل در مشکل» برد با «ماه عسل» به فستیوال بازمی‌گردد.

از اسپانیا فیلم «ارزش زمان» ساختۀ خاویر برمودز که داستانی طنزآمیز و در عین حال غمگین دربارۀ یک عشق است در بخش مسابقه حضور دارد. برمودز در سال ۲۰۰۴ جایزۀ بهترین کارگردانی (و فیلمش جایزۀ بهترین بازیگر زن) را برای «لئون و الیویو» از این فستیوال گرفت.

از انگلستان فیلم تازۀ بن ویتلی با نام «مزرعه‌ای در انگلستان» که داستانش مربوط به جنگ‌های داخلی انگلیس در قرن هفدهم است به فستیوال آمده.

دیگر فیلم‌های بخش مسابقه عبارتند از: «سرچشمه‌های حیات» (اسکار روهلر، آلمان)، «دفترچه یادداشت» (جانوس شاش، مجارستان)، «۶. ۱۱» (فیلیپ گودو، فرانسه)، «زنده باد آزادی» (رابرت آندو، ایتالیا)، «پرنده آبی» (لنس ادماندز، آمریکا)، «بچه‌های کشیش» (وینکا برسان، کروواسی)، «ایکس لارج» (مارتی ین تورسون، ایسلند).

از بخش‌ها جنبی مهم جشنواره می‌توان به ستایش از کارگردان بزرگ آمریکایی جری شاتزبرگ اشاره کرد که سه فیلم اولیه او («وحشت در نیدل پارک»، «مترسک» و Puzzle of a Downfall Child) را نمایش می‌دهد. شاتزبرگ اعلام کرد که به زودی قصد دارد دنباله‌ای بر کمدی/تراژدی تکان‌دهنده‌اش «مترسک» بسازد که در ۱۹۷۳ نخل طلای کن را برد و بازی‌های مسحورکننده‌ای از جین هکمن و آل پاچینو دارد.

یکی دیگر از بخش‌های جنبی تمرکز بر سینمای کرد است و نمایش آثار کلاسیک («راه» ییلماز گونی)، و آثار متاخری مثل فیلم‌های بهمن قبادی، مارک کازینز و هیشام زمان می‌شود.


جري شاتزبرگ جان تراولتا
 • جري شاتزبرگ
 • جان تراولتا


 • پوستر چهل و هشتمين دوره فستيوال
 • پوستر چهل و هشتمين دوره فستيوال


 • منبع : سینمای ما

  به روز شده در : يکشنبه 9 تير 1392 - 14:43

  چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

  اخبار مرتبط

  نظرات

  اضافه کردن نظر جدید
  :             
  :        
  :  
  :       
  mobile view
  ...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


  cinemaema web awards  Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
  استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
  کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

  مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

   
  close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���