دانلود

کار‌شناسان سینمایی کلاف این رشته را گم کرده‌اند! : اسکار بهترین بازیگر مرد مکمل در دست چه کسی قرار خواهد گرفت؟ دنیرو، والتس یا جونز :: سينمای ما ::

   سینمای ما-آرین سعیدی: نامزدهای اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل امسال عبارتند از رابرت دنیرو (کتاب بارقه امید)، کریستف والتس (جنگو آزاد شده)، تامی لی جونز (لینکلن)، آلن آرکین (آرگو)، فیلیپ سیمور هافمن (مرشد). آیا رقابت در شاخه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل می‌تواند ابهام برانگیز‌ترین رشتهٔ اسکار امسال باشد؟

 دانیل دی -لوئیس و آن هاتاووی تقریبا تمامی جوایز بهترین بازیگر مرد نقش نخست و زن نقش مکمل را در فصل جوایز از ان خود کردند اما ستایش‌ها میان رقبای رشته بهترین بازیگر مرد نقش مکمل تقسیم شده است. برخلاف سال گذشته که پیروزی کریستفر پلامر (آغازکننده‌ها) اتفاقی از پیش تعیین شده بود روز بیست و چهارم فوریه قطعا نام برنده این رشته غافلگیری‌هایی را همراه خواهد داشت. (هنوز وقت دارید که فهرست بازیگر محبوب خود را در این رشته بازبینی کنید که گروهی از بازیگران برنده اسکار دوره‌های پیشین هستند.)

طبق آمار و ارقام و رای گیری‌های انلاین پیشتاز این شاخه کسی نیست جز تامی لی جونز (لینکلن) که جایزه انجمن بازیگران را هم بدست آورده است. ظرف پنج سال گذشته برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از انجمن بازیگران، تندیس اسکار را به خانه برده است. بنابراین برنده شدن تامی لی جونز برای علاقه مندان سینما غافلگیری نخواهد بود چراکه در میان رای دهندگان آکادمی بازیگران زیادی وجود دارد. در تاریخ آکادمی اتفاقات نومیدکننده هم افتاده است: در سال ۲۰۰۵ پل جیاماتی (مرد سیندرلایی) جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را از انجمن بازیگران برد اما تندیس اسکار را به جرج کلونی (سیریانا) دادند. سال بعدش آلن آرکین (دختر کوچک آفتاب) جایزه را از پیشتاز آن سال ادی مورفی (دختران رویایی) ربود.

خب اگر جونز برنده نشود چه کسی اسکار را خواهد برد؟

کریستف والتس (جنگو آزاد شده) پس از بردن جایزه گلدن گلوب و بفتا زمزمه‌های بردن اسکارش به گوش رسید. اینجایزه آخری تنها مراسمی است که سلیقه‌اش به آکادمی نزدیک است. اما اعضای آکادمی دوست دارند به بازیگری رای بدهند که قدرت دارد. این نکته هم کمک می‌کند که «جنگو آزاد شده» از فیلمهای اسکاری است که اخیرا به نمایش درآمده و در ذهن رای دهندگان به شکل بالقوه ایی تازه است. در ذهن رای دهندگان این نکته هم تازگی دارد که کریستف والتس برای «لعنتی‌های بی‌آبرو» (2009) جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برد. این مساله می‌تواند عامل بازدارنده ایی برای والتس باشد و اسکار را با خود به خانه نبرد. والتس این شانس را هم داشته که چهار رقیب دیگرش علیه او کمی رجزخوانی کرده‌اند.

یکی از نامزدهای این شاخه دنبال یافتن بارقهٔ امید است: رابرت دنیرو که اخرین تندیس‌های اسکاری که برده بیش از سی سال پیش و برای «گاو خشمگین» بوده است. (بابی اخرین بار برای تنگه وحشت در سال ۱۹۹۲ نامزد اسکار شد.) کمپانی واینستاین -تهیه کننده کتاب بارقه امید_کمپین رقابتی جالبی به راه انداخته تا به رای دهندگان آکادمی یادآوری کند از آخرین باری که رابرت دنیرو تندیس اسکار را برد سال‌ها گذشته است. در فصل جوایز بابی برنده جایزه نشده اما نمی‌توان او را از گردونه رقابت حذف کرد. از آن سو آلن آرکین و فیلیپ سیمور هافمن هم هستند اما به اندازه بازیگران اشاره شده روی ان‌ها حساب باز نکرده‌اند.با این اوصاف پیش بینی برنده ی اسکار این رشته کمی دشوار خواهد بود.اما روی کاغذ برنده کسی نیست جز تامی لی جونز.


منبع : سینمای ما

به روز شده در : چهارشنبه 25 بهمن 1391 - 17:49

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���