اخبــار فـوری
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

جایزه انجمن کارگردانان آمریکا اصلی‌ترین پیش‌بینی کننده جوایز اسکار کارگردانی و متعاقب آن جایزه بهترین فیلم اسکار است و از سال 1948 تا کنون تنها در هفت مورد برنده جایزه انجمن کارگردانان نتوانسته اسکار بهترین کارگردانی را به دست آورد

جوایز انجمن کارگردانان آمریکا از شاخص‌های پیش‌بینی برندگان اسکار است
پنج فیلم‌ساز مطرح نامزد عنوان بهترین کارگردان 2013 هستند
سینمای ما- از ناکامان امسال جوایز انجمن کارگردانان آمریکا می‌توان به برادران کوئن برای فیلم «درون لیون دیویس» و اسپایک جونز کارگردان فیلم «او» اشاره کرد که انتظار می‌رفت نام‌شان در میان نامزدها باشد...
*** جوایز انجمن کارگردانان آمریکا که یکی از شاخص‌های اصلی پیش‌بینی برندگان اسکار است، فهرست پنج نامزد امسال را با حضور دوباره مارتین اسکورسیزی اعلام کرد. اسکورسیزی کارگردان نامدار هالیوود برای فیلم «گرگ وال‌استریت»، دیوید او. راسل برای فیلم «اخاذی آمریکایی»، آلفونسو کواران برای فیلم «جاذبه»، پل گرین‌گراس برای فیلم «کاپیتان فیلیپس» و استیو مک‌کوئین برای «دوازده سال بردگی» کارگردانانی هستند که امسال به عنوان نامزدهای جایزه انجمن کارگردانان آمریکا معرفی شدند.

اسکورسیزی 71 ساله که تنها یک‌بار در سال 2006 برای فیلم «مردگان» موفق به کسب جایزه انجمن کارگردانان شده، امسال برای یازدهمین‌بار نامزد این جایزه شده است. در حالیکه «استیو مک‌کوئین» 46 ساله و «گرین‌گراس» 58 ساله برای اولین‌بار است که نامزد کسب این جایزه معتبر می‌شوند.

«کواران»، کارگردان 52 ساله مکزیکی نیز اولین‌بار است که نام خود را در جمع نامزدهای جوایز انجمن کارگردان آمریکا می‌بیند، اما «دیوید اوراسل» که امسال برای فیلم دهه هفتادی «اخاذی آمریکایی» نامزد شده، دومین‌بار است که به این مرحله راه می‌یابد.

از جمله ناکامان امسال جوایز انجمن کارگردانان آمریکا می‌توان به «برادران کوئن» برای فیلم «درون لیون دیویس» و «اسپایک جونز»، کارگردان فیلم «او» اشاره کرد که انتظار می‌رفت نام‌شان در میان نامزدها باشد.

«استیو مک‌کوئین» که فیلم جدیدش «دوازده سال بردگی» تاکنون حضور موفقی در فصل جوایز سینمایی داشته است در بیانیه‌ای اعلام کرد: از این که نام من در کنار فیلمسازان بزرگ، نامزد جایزه انجمن کارگردانان آمریکا قرار دارد بسیار هیجان‌زده‌ام‌.

جایزه انجمن کارگردانان آمریکا اصلی‌ترین پیش‌بینی کننده جوایز اسکار کارگردانی و متعاقب آن جایزه بهترین فیلم اسکار است و از سال 1948 تا کنون تنها در هفت مورد برنده جایزه انجمن کارگردانان نتوانسته اسکار بهترین کارگردانی را به دست آورد.

سال گذشته «بن افلک» برای فیلم «آرگو» نامزد اسکار کارگردانی شد، اما این جایزه به «آنگ لی» کارگردان برجسته فیلم «زندگی پی» رسید. برگزیدگان انجمن کارگردانان آمریکا روز 25 ژانویه،‌ شش هفته قبل از مراسم اسکار طی مراسمی در لس آنجلس معرفی می‌شوند.
منبع: isna
به روز شده در تاریخ: پنجشنبه 19 دي 1392 ساعت 5:14:32

تمـــــــــاشــــاخــــانـه

جوایز کسب شده توسط سینمای ما
جوایز کسب شده توسط سینمای ما