اخبــار فـوری
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

زفری یوسف رییس گوگل مالزی با صدور اعلامیه‌ای گفت آرم گوگل (دودل) برای گرامیداشت زندگی و کار یاسمین احمد که در جستجوی گردآوردن مالزیایی‌ها از هر جنس، قومیت و علاقه‌ای بود، صورت گرفته است

تصویر فیلم‌ساز فقید مالزیایی در لوگوی گوگل جای گرفت
یاسمین احمد با آرم گوگل تجلیل شد
سینمای ما- تصویری که به این مناسبت طراحی شده بود یادآور سبکی بود که او در فیلم مشهورش «سپت» در سال ۲۰۰۴ به کار گرفته بود...
*** یاسمین احمد با اختصاص یافتن آرم گوگل به وی تجلیل شد. به نقل از هالیوود ریپور‌تر، گوگل با اختصاص دادن لوگوی خود به این فیلمساز مالزیایی که در سال ۲۰۰۹ به مرگی ناگهانی درگذشت، از وی تقدیر کرد.

احمد که در هنگام مرگ ۵۱ سال داشت برای نقشی که فیلم‌هایش در فرهنگ مالزی ایفا کرده است مورد تجلیل قرار گرفت.

این فیلمساز سه‌شنبه ۷ ژانویه که روز تولدش بود در لوگوی گوگل جای گرفت. تصویری که به این مناسبت طراحی شده بود یادآور سبکی بود که او در فیلم مشهورش «سپت» در سال ۲۰۰۴ به کار گرفته بود.

زفری یوسف رییس گوگل مالزی با صدور اعلامیه‌ای گفت آرم گوگل (دودل) برای گرامیداشت زندگی و کار یاسمین احمد که در جستجوی گردآوردن مالزیایی‌ها از هر جنس، قومیت و علاقه‌ای بود، صورت گرفته است.

احمد که در ۵۱ سالگی در سال ۲۰۰۹ و پس از یک حمله قلبی درگذشت پنج فیلم کارگردانی کرد، اما به عنوان چهره‌ای فرهنگی در مالزی شهرت بسیار داشت و جوایز متعددی دریافت کرده بود. او برای مجموعه‌ای از فیلم‌های تجاری که برای پتروناس شرکت ملی نفت و گاز مالزی کارگردانی کرده بود، در کشورش شهرت داشت.

فیلمی که مورد توجه گوگل برای طرح دودل آن بوده قصه‌ای عشاقانه بین یک پسر چینی و یک دختر مالایی را روایت می‌کند. فیلم «سپت» پلی بین فرهنگ محافظه کار این کشور می‌زند و با داستانی دلگرم کننده این رابطه را تصویر می‌کند. این فیلم جایزه بهترین فیلم آسیایی را از جشنواره بین المللی فیلم توکیو در سال ۲۰۰۵ به دست آورده بود.
منبع: mehrnews
به روز شده در تاریخ: پنجشنبه 19 دي 1392 ساعت 3:26:53

تمـــــــــاشــــاخــــانـه

جوایز کسب شده توسط سینمای ما
جوایز کسب شده توسط سینمای ما