اخبــار فـوری
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

در نشستی که بین طرفین در اوت ۲۰۱۲ برگزار شد، یکی از وکلای آکادمی ظاهرا اظهار داشته بود که گو ددی باید بداند که قاضی کالینز قاضی آکادمی است و این کمپانی از اسناد‌‌ همان دادگاه برای اثبات ادعایش استفاده کرده است. از‌‌ همان دادگاه آکادمی موفق شد در موارد متعددی از دادگاه پیروز بیرون بیاید

دختر این قاضی بازیگر حرفه‌ای است
در ۲۵ سال اخیر این قاضی همه دادگاه‌های تجاری اسکار را داوری کرده است؟
سینمای ما- آکادمی اسکار که در طول سال‌ها، ده‌ها پرونده حقوقی را به نفع حمایت از علامت تجاری خود و یا علیه دیگر علایمی که اطراف مراسم اهدای جوایز سالانه ارایه می‌شود، مطرح کرده، اکنون با ادعای یک کمپانی تبلیغاتی با دردسر جدی‌تری روبه روست...
*** یک کمپانی تبلیغاتی آکادمی اسکار را متهم کرد با استفاده از یک قاضی فدرال، در طول سال‌ها رای‌های حقوقی را به نفع خود به دست آورده است. به نقل از هالیوود ریپور‌تر، هر چند آکادمی علوم و هنرهای تصویری به مسایل دعوایی و طرح شکایت‌های حقوقی مشهور است، اما اکنون با یک پرونده روبه رو شده که دردسر عجیبی ایجاد کرده است.

آکادمی اسکار که در طول سال‌ها، ده‌ها پرونده حقوقی را به نفع حمایت از علامت تجاری خود و یا علیه دیگر علایمی که اطراف مراسم اهدای جوایز سالانه ارایه می‌شود، مطرح کرده است اکنون با ادعای یک کمپانی تبلیغاتی با دردسر جدی‌تری روبه رو شده است.

در واقع باید گفت هیچ طرح حقوقی شبیه موردی که علیه «گو ددی» طرح شده نبوده است. این کمپانی با دامنه‌های گسترده فعالیتش به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا در سایت این کمپانی دامنه خریداری کنند و بخشی از درآمد خود را با کلیک مخاطبان بر موضوع مسایل سینمایی به دست می‌آورد.

فعالیت این شرکت از سوی آکادمی به دادگاه کشیده شد و آخرین دور دادگاهش در ماه جولای برگزار شد. اما این پرونده حقوقی اکنون خط سیر کاملا متفاوتی را در پیش گرفته و در دو هفته اخیر شرکت «گو ددی» اسنادی را به امید ضربه زدن به اسکار علیه قاضی آدری کالینز قاضی ایالتی مطرح کرده است. متهم ادعا کرده که آکادمی به این قاضی به عنوان قاضی آکادمی نگاه می‌کند و اینکه او مورد علاقه آکادمی است و بنابراین نمی‌تواند در این پرونده بی‌طرف باشد. این شرکت مطرح کرده وقتی طرح دعوی علیه «گو ددی» عنوان شد پرونده ابتدا به قاضی دیگری احاله شده بود و بعد دوباره به این قاضی محول شد.

برمبنای این ادعا در ۲۵ سال اخیر این قاضی همه دادگاه‌های تجاری اسکار را داوری کرده است.

با توجه به اینکه آکادمی، سابقه‌ای جدی در زمینه دعاوی تجاری داشته که از شکلات سازی با طرح اسکار تا وب سایتی از اسکار از سوی ایستگاه تلویزیونی ایتالیایی را دربر می‌گیرد، این ادعا می‌تواند دارای اهمیت زیادی باشد.

این کمپانی که ادعا کرده آکادمی در همه این سال‌ها از حمایت‌های این قاضی بهره می‌گرفته، اکنون یک ادعای دیگر را هم مطرح کرده و آن اینکه دختر این قاضی یعنی راشل مونتس کالینز بازیگری حرفه‌ای است که در سایت آی.‌ام دی بی‌می‌توان سابقه بازی‌های او را در فیلم‌های مختلف دید. به همین دلیل این سابقه را به نوعی غیرمستقیم پاسخ اسکار در قبال محبت‌های خانم قاضی خوانده است.

این در حالی است که طرح دعوی آکادمی علیه این کمپانی نیز بسیار وسیع و دربرگیرنده استفاده از بیش از صد‌ها نام و مسلما یکی از بزرگ‌ترین دعاوی مطرح شده توسط اسکار است.

در نشستی که بین طرفین در اوت ۲۰۱۲ برگزار شد، یکی از وکلای آکادمی ظاهرا اظهار داشته بود که گو ددی باید بداند که قاضی کالینز قاضی آکادمی است و این کمپانی از اسناد‌‌ همان دادگاه برای اثبات ادعایش استفاده کرده است. از‌‌ همان دادگاه آکادمی موفق شد در موارد متعددی از دادگاه پیروز بیرون بیاید.

این کمپانی می‌گوید با توجه به تاکید یکی از وکلای اسکار که گفته بود این قاضی در ۱۵ سال اخیر به ارایه حکم درباره مسایل اسکار پرداخته متوجه این موضوع و سابقه دیرینه وی با اسکار شده و اکنون با کشف اینکه دختر قاضی هم در این ماجرا همدست است، متهم خواستار یک بررسی مجدد شده است.

گوئینتو از وکلای اسکار نیز تایید کرده که در بسیاری از موارد پرونده‌ها از دادگاه‌های دیگر به دادگاه این قاضی منتقل شده‌اند. او در تلاش است تا این شبهه را که با گفتن «قاضی آکادمی» به وجود آمده برطرف کند و می‌گوید منظور وی این بوده که این قاضی با مالکیت معنوی آکادمی اسکار و تلاش‌ها آن آشنایی دارد.
منبع: mehrnews
به روز شده در تاریخ: پنجشنبه 19 دي 1392 ساعت 2:50:21

تمـــــــــاشــــاخــــانـه

جوایز کسب شده توسط سینمای ما
جوایز کسب شده توسط سینمای ما